Archiv článků 2012

Projekt LEŽÁCKÉ OSUDY zahájen

Ve středu 10. října 2012 ve 14. 15 hodin se sešli žáci ZŠ Komenského Skuteč a ZŠ Smetanova Skuteč na druhé uvedené škole s pamětníky, vedením obou škol a rodinnými příslušníky. Byl tak oficiálně zahájen projekt LEŽÁCKÉ OSUDY. Děti byly seznámeny s událostmi kolem Ležáků a s osudy Marie Hrdé a Karla Tomka ml. Příští schůzka se uskuteční ve středu 17. 10. 2012 o tom samém čase. Připravíme prezentační materiály pro ostatní žáky, představíme svůj projekt i oběti Marii a Karla.


Pozvánka na podzimní prodejní výstavu

Zveme Vás na podzimní prodejní výstavu dne 28.10. 2012, kterou pořádá obec Sebranice ve spolupráci s Mateřskou školou, Základní školou, Svazem zahrádkářů, Knihovnou a všemi ochotnými občany.

V rámci této výstavy se uskuteční i beseda o Ležákách Jarmily Doležalové st. a ml. a zároveň autorské čtení z rukopisu nové knihy o Ležákách. Beseda bude doprovázena prezentací a posluchačům budou představeny materiály nashromážděné za posledních 25 let ohledně Ležáků.

Během besedy si je možné zakoupit knihu Křižovatky času – Ležáky v datech.

Beseda začíná ve 14. 00 hodin v Kulturním domě obce Sebranic (bývalá Orlovna v části obce zvané Sebranice nedaleko kostela).

Na Vaši účast se těší Jarmila Doležalová st. a ml. a za pořadatele Miluše Vopařilová


PROJEKT „LEŽÁCKÉ OSUDY“

KDY: ve středu 10. října 2012 ve 14:15 hodin

KDE: ZŠ Smetanova Skuteč

CO: úvodní schůzka žáků-badatelů s vedením obou škol, s rodiči, příbuznými či známými, kteří se o Ležáky zajímají, zúčastní se i Jarmila Doležalová – Šťulíková z ležáckého mlýna

PROGRAM: Prezentace Ležáky, osud Marie Hrdé a Karla Tomka ml.

Jarmila Doležalová, Michaela Bohatá


Nakladatelství Testimon, spoluorganizátor cesty Marie Šupíkové a Jarmil Doležalových do Norimberka, se ještě obrazově vrátilo k 24. červnu 2012.

Zobrazit fotogalerii

Odkazy na stránky autora galerie:

Verlag & Veranstaltungen, Zeit & Geschichte, unser Blog, Städtetouren, Kontakte weltweit, Facebook (deutsch), Facebook (English)


V neděli 24. června 2012 od 18. 30 hod. besedovaly Marie Šupíková a Jarmily Doležalové st. a ml. v norimberské soudní síni o událostech před 70 lety v protektorátě. Přijaly pozvání Museen der Stadt Nürnberg.

V první řadě zleva: Jarmila Doležalová (roz. Šťulíková) z Ležáků a Marie Šupíková (roz. Doležalová) z Lidic.

V první řadě zleva: Jarmila Doležalová (roz. Šťulíková) z Ležáků a Marie Šupíková (roz. Doležalová) z Lidic.


Dne 24. 6. 2012 odvysílal Český rozhlas Hradec Králové v rámci pořadu Návštěva rozhovor s Jarmilou Doležalovou st. a Jarmilou Doležalovou ml. Autor pořadu Dr. Eva Zálešáková.


V pátek 22.6.2012 vysílal ČRo Hradec Králové: Před 70 lety zmizela ze světa osada Ležáky


Dne 21. května 2012 vyšel v časopisu Týden článek Osud psaný Heydrichem.

strana 1, strana 2, strana 3


V neděli dne 13. května 2012 uvedla Česká televize v rámci série Heydrich – konečné řešení 37. díl Zůstal jsem sám!


V neděli dne 1. ledna 2012 uvedla Česká televize v rámci série Heydrich – konečné řešení 18. díl Silver jako spojení. V tomto dílu režiséra pana Zdeňka Všelichy a scénáristy Miloše Doležala se objeví i badatelka Jarmila Doležalová.


Starší novinky a články naleznete v archivu:

2011